Your Cart
رابطه ی جنسی

فواید رابطه ی جنسی برای سلامتی

رابطه ی جنسی اگر به شیوه ای معقول و با ازدواج صورت گیرد میتواند تاثیرات مثبت و چشم گیری در سلامتی افراد ایفا کند. این در واقع شکل گیری یک نظام ایمنی صحیح در فیزیولوژی هر انسانی تلقی میگردد.

اگر میخواهید از خطرات سرطان ها و بروز سیل عظیمی از بیماری های خود ایمنی و مشکلات پوست و مو در طول زندگی خود در امان باشید بهتر است به این نیاز فطری بدن خود توجه بیشتری داشته باشید.

با اینکه تغذیه نقش اساسی در تامین میزان انرژی و مقاومت بدنی افراد ایفا میکند اما رابطه ی جنسی میتواند مغز شما را تقویت نموده و حس های پنج گانه تان را بروز رسانی کند.

در واقع خیلی از افراد پس از ازدواج از روحیه و شادابیه بهتری برخوردار میشوند و حتی انرژی روزمره آنها نیز بخودیه خود افزایش پیدا میکند که پزشکان دلیل آن را تامین درست نیاز جنسی میدانند.

در لونیسا به ۷ مورد از فواید رابطه ی جنسی خواهیم پرداخت.

۱. بهبود سلامت قلب – بله، رابطه جنسی ورزش است

احتمالا شما در طول زندگی فیلم های عاشقانه یا پورن را تماشا کرده اید، اگر بیشتر دقت کرده باشید تمامی حرکاتی که صورت میپذیرد کاملا برای افزایش سرعت جریان خون مفید هستند.

اصولا وقتی انسانی رابطه ی جنسی ندارد در معرض فشار قرار میگیرد و قلب انسان بیشتر از همه ی ارگان های بدن این درد عمیق را احساس میکند و حتی باعث شب بیداری هایی هم میشود، پس شما وقتی به رابطه ی جنسی مشغول میشوید یک بار بسیار سنگینی را از این دستگاه کنترل کننده ی جریان خون خواهید برداشت.

بیانیه علمی انجمن قلب آمریکا در مورد فعالیت جنسی و بیماری‌های قلبی عروقی برای کسانی که نگران این هستند که فعالیت جنسی تهدیدی برای قلب هستند، می‌گوید که داشتن رابطه جنسی برای افرادی که می‌توانند بدون مشکلات قلبی در محدوده ۳ مورد ورزش کنند، بی‌خطر است.

به ۵ معادل متابولیک (METs). MET اندازه گیری انرژی (کالری) مصرف شده در طول یک فعالیت است. ورزش در ۳ MET تقریباً مانند راه رفتن با سرعت متوسط ​​است، در حالی که ۵ MET مانند یک تمرین هوازی کم تاثیر است. داشتن رابطه جنسی در واقع می تواند یک شکل نسبتاً خوب ورزش در نظر گرفته شود: یک مطالعه کوچک که در اکتبر ۲۰۱۳ در مجله PLoS One منتشر شد نشان داد که مردان به طور متوسط ​​۴ کالری در دقیقه در طول جلسات رابطه جنسی که به طور متوسط ​​۲۵ دقیقه است می سوزانند و زنان ۳ کالری می سوزانند. . این بسیار سرگرم کننده تر از زحمت کشیدن روی تردمیل است.

بیشتر بخوانید :کاهش میل جنسی با مصرف مواد افیونی

۲.فواید رابطه ی جنسی بر درمان دردهای قاعدگی زنان

گاهی دردها بر اساس یکسری از پدیده های طبیعی خود به خود حل میشوند. شما وقتی درگیر یک عشق عمیق میشوید بیشترین پردازش مغز شما صرف لذت بردن میشود و مسلما دردها در این باره به فراموشی سپرده میشوند.

برخی از تحقیقات بسیار مهم نشان میدهد انسانهای شاد نسبت به افراد افسرده از سیستم ایمنی بهتری برخوردارند. حتی در مسابقات حرفه ای نیز افرادی موفق عمل کرده اند که از روحیات بهتری برخوردار بوده اند.

نوع درگیری با یک درد نیز کاملا مهم است، انسانهای تنها معمولا احساس درد بیشتری میکنند. برای مثال درد دندان معمولا آخر شب بروز میدهد و آن هنگامی است که بدن میخواهد استراحت کند و هیچ سر و صدایی در کار نیست.

در مطالعه دیگری منتشر شده در PLoS One که در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا انجام شد، متخصصان بیهوشی به شرکت کنندگان عکس هایی از شرکای عاشقانه خود یا عکس هایی از غریبه های جذاب نشان دادند یا از آنها خواستند در یک بازی کلمات شرکت کنند. آنها دریافتند که نگاه کردن به شرکای عاشقانه به طور قابل توجهی تجربه درد را کمرنگ می کند. بنابراین، حتی اگر فکر می‌کنید که درد مانعی برای رابطه جنسی است، این یک مزیت جنسی ارزش زمان و تلاش را دارد: لحظه‌ای به معشوق خود نگاه کنید. مطالعات دیگر نشان داده اند که زنان ممکن است از طریق یک ارگاسم خوب تا حدودی از دردهای قاعدگی تسکین یابند.

۳.سطح استرس و فشار خون پایین می آید

رابطه جنسی می تواند با افزایش اندورفین و سایر هورمون هایی که خلق و خو را تقویت می کنند، به کاهش استرس کمک کند. به عنوان نوعی ورزش، همچنین می تواند به آرام شدن شما کمک کند.

بسیاری از پزشکان و روان شناسان ازدواج را عاملی بسیار مهم در کاهش استرس ها میدانند. شخصی که ازدواج میکند از یک همدم همیشگی بخوردار است و میتواند تمامی مشکلات خود را در دل خانه با او در میان بگذارد.

مطالعات و تجربیات گذشتگان به وفور نشان میدهد که صحبت کردن با همسر تا ۹۹ درصد میتواند استرس های روزمره را کاهش دهد. وقتی شما وارد رابطه جنسی با همسرتان میشوید اندروفین ها بخوبی مغزتان را شستشو خواهند داد و این هورمون های شادی به بهترین شیوه ی ممکن قادر به مقابله با پدیده های استرس زا هستند.

۴.احتمال بروز سرطان پروستات برای مردان پایین می آید

رابطه ی جنسی منظم و حتی زیاد مانعی بر سر راه بروز بیماری کشنده و خطرناک پروستات است. اگر چه در مورد این بیماری تحقیقات بسیاری همچنان باید صورت پذیرد اما بنظر میرسد راه جلوگیری از آن انزال ها استاندارد با رابطه ی جنسی باشد. هنوز مشخص نیست که آیا خود ارضایی هم میتواند در این باره به کمک مردان مجرد بیاد یا نه اما در عین حال توصیه برای رابطه ی جنسی جهت دوری از چنین اختلال های جنسی فراوان دیده میشود.

حتما بخوانید : افزایش اندازه آلات مردان با بهره گیری از روش خانگی پنیمور

۵.خواب بهتر با پاداش: افزایش میل جنسی

به گفته بنیاد ملی خواب، ارگاسم هورمون پرولاکتین را ترشح می کند که می تواند به شما کمک کند احساس خواب آلودگی و آرامش داشته باشید. بنابراین خیلی تعجب نکنید اگر شما و همسرتان مدت کوتاهی پس از یک جلسه رضایت بخش چرت بزنید – و با احساس سرحالی از خواب بیدار شوید. این ارتباط خواب نیز برعکس عمل می‌کند: طبق مطالعه‌ای که در ماه می ۲۰۱۵ در مجله پزشکی جنسی منتشر شد، بستن چشم کافی می‌تواند پاسخ جنسی شما را بهبود بخشد و ممکن است احتمال برقراری رابطه جنسی منظم را افزایش دهد. محققان دریافتند وقتی زنان برای مدت طولانی‌تری می‌خوابند، میل جنسی در روز بعد افزایش می‌یابد.

برخی از پزشکان امروزه گزارش میدهند که مراجعه کنندگان به مطبشان بیشمار در مورد اختلالات خواب سخن میگویند و تجویز رابطه ی جنسی منظم بهتر از هر دارویی است که ما میتوانیم به آنان ارائه دهیم!

۶.بهبود صمیمیت و خلق و خوی بد یکی دیگر از فواید رابطه ی جنسی میباشد

وقتی شما درگیر صمیمیت ها میشوید و بخصوص اینکه مدام در طول رابطه ی جنسی به ابراز محبت و حرفهای عاشقانه مشغول میشوید، مغز شما یاد میگیرد که داشتن اختلال و رفتارهای خوب میتواند روحیه تان را عوض کرده و از شما انسانی بهتری به جامعه تحویل دهد.

به علاوه، طبق گزارشی که در مارس ۲۰۱۷ در مجله Psychological Science منتشر شد، بازی تند و تیز شما ممکن است منجر به درخشش جدی بعدی شود تا اینکه به نوبه خود به شما کمک کند با شریک زندگی خود پیوند بهتری داشته باشید. در این مطالعه که زوج‌های تازه ازدواج کرده‌ای را که یک دفتر خاطرات جنسی دو هفته‌ای داشتند مورد بررسی قرار داد، محققان دریافتند که شرکای جنسی تا ۴۸ ساعت کامل پس از فعالیت جنسی راضی بودند. و کسانی که به اندازه کافی خوش شانس بودند که این درخشش پس از مرگ را تجربه کردند، چندین ماه بعد خوشحالی بیشتری را در رابطه خود گزارش کردند.

  همچنین بخوانید : مقالات جدیدتر و معتبر در دراگ استور دکتر چکامه

۷.شاداب و جوان کننده ی پوست

خیلی از افراد متاهل عنوان کرده اند که رابطه ی جنسی تاثیرات مثبتی در عملکرد پوست و موی آنها داشته است، بخصوص دختران باکره به کررات گزارش داده اند که پس از ازدواج بسیاری کک و مکهای صورتشان ناپدید گشته است و یا اینکه جوش های جوانی آنها دیگر عود نکردند.

این درخشش را می توان به ترکیبی از کاهش استرس، خلق و خوی بهتر و ریزش خون زیر پوست شما نسبت داد که بخشی طبیعی از فرآیند برانگیختگی است. لذت بردن از یک زندگی جنسی سالم یکی از لذت های بزرگ در زندگی است. دانستن صمیمیت می تواند برای سلامتی طولانی مدت شما مفید باشد و همچنین آن را بسیار لذت بخش تر می کند.

هر آنچه که است فواید رابطه ی جنسی برای سلامتی انسانها کاملا اثبات شده میباشد و این رفتار صحیح میتواند سرپوشی برای مشکلات بگذارد و کیفیت زندگی فرد را کاملا دگرگون سازد.


تهیه شده در بخش سلامت داروخانه لونیسا

بهره گیری منابع از وبسایت everydayhealth.com صورت پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *