Your Cart
چگونه چاق شویم

راههای چاق شدن بصورت طبیعی ؛ چگونه اشتهایمان را افزایش دهیم؟

چاق شدن بصورت طبیعی زیاد کار سختی نیست اما به همان میزان باید مراقب باشید که عاملی برای نفوذ بیماری های جدید نباشید.

در حالی که همگان فکر میکنند لاغری یک متد روز است، اما همیشه نمیتوان کم خورد بخصوص زمانی که یک زن در مرحله حاملگی واقع شده است.

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در داخل حریم خانه یک نفر درگیر لاغری و عدم اشتها باشد و در عین حال دوست دارید به او کمک کنید تا نشاط قبلی خود را بازیابی کرده و از حالت افسردگی و بی حالی در بیاید.

شاید یک مکمل چاقی ایده ی بدی نباشد اما راههای دیگری نیز در دسترس است که میتواند چاق شدن بصورت طبیعی را بهراه داشته باشد. ما به شما کمک میکنیم تا بدون ریسک بیماری های گوارشی به میزان وزن ایده آل خود دست یابید.

روش ها را در زیر دنبال کنید و اگر میتوانید همه ی آنها را، تا بتوانید به وزن نرمال و بهتری دست یابید.

چاق شدن بصورت طبیعی با ورزش کردن

استدلال غلطی از ورزش کردن در باور عموم نهادینه شده است و آن اینکه مردم احساس میکنند با وزش میتوانند تنها لاغر شوند و نه صرفا چاق!

بگذارید برایتان مثالی بیاورم، آیا دیده اید که افراد لاغری وجود دارند که بسیار ضعیف بوده و معده ی آنها با خوردن مقدار محدودی از خوراکی ها پر میشود؟

پس مشکل لاغرها به عدم اشتها برمیگردد، در نظر داشته باشید که همیشه افرادی که زیاد کار میکنند معمولا نیاز به نوشیدنی و خوراکی ها را احساس میکنند. پس نتیجه اینست که شما باید ورزش کنید ورزشهای استقامتی و حتی بدنسازی تا علاوه بر اینکه با نشاط شوید میل به خوردن و اشتهازایی را بدست آورید.

بدنسازان همیشه برای افزایش حجم به خوراکی ها پناه آورده اند و تنها یک دمبل زدن نمیتواند ماهیچه های درشتی را در اختیارشان قرار دهد.

بهترین کار برای شما اختصاص یک زمان حتی محدود در طول روز برای ورزش کردن است تا بتوانید اشتهای از دست رفته تان را بازیابی کنید. قرار گرفتن در معرض هوای تازه که مجاری تنفسی را باز و بروزرسانی میکند میتواند شما را برای خوردن خوراکی های خوشمزه بیتاب کند.

همین فردا یک بطری آب در دست گرفته و راهیه پارکها و فضاهای ورزشی سالم شوید تا بتوانید وزن خود را هماهنگ تر کنید.

راههای داشتن نعوظ قوی در آقایان >>

تنها نباشید!

شبکه های اجتماعی را اگر دنبال میکنید حتما واقف به این هستید که افراد شاد و سالم همیشه دوستان زیادی در کنار خود دارند و باهم به رستوران ها رفته و به تفریح و سرگرمی مشغولند.

همیشه داشتن دوستان خود میتواند بهترین داروی آرام بخش و نیرو زا برای انسان باشد.

حتی یک درخواست از جانب دوستتان برای پیاده روی صبحگاهی نیز میتواند شما را از دل خانه بیرون کشیده و روحیاتتان را تقویت کند. شاید این بی دلالت به بند اولی نباشد که به شما عنوان کردیم( چاق شدن بصورت طبیعی با ورزش کردن). به تفریح پرداختن با دوستان نوعی ورزش است و میتواند شما را از حالت افسردگی در بیاورد.

انسان ممکن است با دیدن سبک زندگیه شاد بقیه و حتی دیدن اندام های خوش بر و نقش آنها نیز به وجد آمده و انگیزه ی تشکیل زندگیه خوب را در مغز خود پرورش دهد.

دیدن خوش خوراک بودن بقیه و وسوسه شدن به خوردن غذاها میتواند عالی باشد.

بیشتر غذا بخورید وقتی کم وزن هستید

اکثر لاغر ها همواره زودتر احساس سیری میکنند مگر آنکه گرفتار بیماری های ناخواسته باشند.

اگر لاغرید و در عین حال با خوردن تنها چند قاشق و یا نصف جیره ی غذایی خود سیر میشوید ما یک ایده ی بهتر برای شما سراغ داریم.

اینکه چه کسی به شما گفته است که حتما حتما تنها سه وعده در روز حق غذا خوردن دارید! بیایید تقسیم کنیم آن را به بیش از شش وعده ی کوچیک تا دهان و مغز شما بیشتر در حال پردازش قرار گیرند.

وعده های کوچکتر نیز به همان میزان تاثیر گذارند حداقل باعث انرژی زایی میشوند تا تکانی بخود داده و از معرکه گیری رهایی پیدا کنید.

بیشتر غذا بخورید وقتی کم وزن هستید، ممکن است سریعتر احساس سیری کنید. ۵ تا ۶ وعده غذایی کوچکتر در طول روز به جای دو یا سه وعده غذایی بزرگ بخورید.

۱۰ غذای برتر برای کاهش استرس >>

غذاهای غنی از مواد مغذی را انتخاب کنید

به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، نان، پاستا و غلات سبوس دار را انتخاب کنید. میوه ها و سبزیجات؛ محصولات لبنی؛ منابع پروتئین بدون چربی؛ و آجیل و دانه ها.

مروری بزنید به خواص میوه جات و غذاهای آماده.

شما قرار نیست همیشه پشت اجاق گاز باشید تا غذایی درست کنید، کافیست گاهی به طبقه ی زیرین یخچال خد سرکی بکشید تا دیدن میوه های تازه در کنار هم لذت ببرید.

پس به حیاط و باغچه خانه رفته و با شنیدن موزیک مورد علاقه تان به پوست کندن میوه ها و مصرف حتی کند کند آنها مشغول شوید.

برخی از افراد ممکن است به طور طبیعی به دلیل ژنتیک یا متابولیسم سریع دچار کمبود وزن باشند. کمبود وزن همچنین ممکن است نشان دهنده تغذیه نامناسب یا بیماری های زمینه ای باشد.

علاوه بر این، بسیاری از افرادی که از نظر بالینی کم وزن نیستند، ممکن است همچنان بخواهند مقداری عضله به دست آورند و به دلایل دیگر وزن اضافه کنند. چه از نظر بالینی کم وزن باشید و چه به سادگی برای افزایش وزن عضلانی تلاش می کنید، اصول اصلی یکسان است.

به موضوع توجه داشته باشید که ما ناچاریم برای بدست آورن چیزهای خوب کمی بیشتر تلاش کرده و نگرش خود را عوض کنیم، در حالی لاغری صرفا یک بیماری نیست اما میتواند پیش زمینه ای برای بروز بیماری های ناخواسته در آِینده ای نزدیک باشد.

برای ریشه کم کردن اشتهای کمتان فعلا مجبورید به ایده های نو پناه بیاورید و غذاهای مغذی را تند تند امتحان کنید و بدانید وارد مطب هر پزشک متخصص تغذیه هم که بشوید به شما اینچنین خواهد گفت.

چگونه من چاق شوم
چاق شدن بصورت طبیعی

برای چاق شدن بصورت طبیعی باید کالری بیشتری جذب کنید

دریافت کالری به هیچ عنوان بصورت طبیعی بدست نمی آید و شما تنها با تغذیه مجبورید آن را جذب کنید.

کمبود وزن می تواند عملکرد سیستم ایمنی شما را مختل کند، خطر عفونت را افزایش دهد، منجر به پوکی استخوان و شکستگی شود و باعث مشکلات باروری شود.

مهمترین کاری که می توانید برای چاق شدن طبیعی انجام دهید، ایجاد کالری مازاد است، به این معنی که کالری بیشتری نسبت به نیاز بدن خود می خورید.

شما می توانید کالری مورد نیاز خود را با استفاده از این ماشین حساب کالری تعیین کنید. اگر می خواهید به آرامی و پیوسته وزن خود را افزایش دهید، ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری بیشتر از آنچه در روز می سوزانید، طبق ماشین حساب در نظر بگیرید. اگر می خواهید سریع وزن اضافه کنید، حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری بالاتر از سطح نگهداری خود داشته باشید.

برای کالری بیشتر، غذاهای اضافی را به غذاهای خود اضافه کنید – مانند پنیر در کاسه و تخم مرغ همزده، و شیر خشک بدون چربی در سوپ و خورش.

به طرز نوشیدن خود توجه کرده و آن را اصلاح کنید

برخی ها عادت کرده اند که قبل از غذا خوردن باید یک یا دو لیوان آب بخورند، لذا لاغر ها باید توجه داشته باشند که خوردن آب ممکن است باعث سیری شما شود و یا د رخوشبینانه ترین حالت ممکن حجم وعده ی غذایی شما را کاهش دهد، پس این الگو تنها برای افرادی مناسب است که میخواهند لاغر شوند نه چاق!

برنامه تمرینی که برخی از بدنسازان جهت حجم گیری دارند اینگونه است که خوردن نوشیدنی ها را به بعد از صرف وعده ی غذایی باید موکول کنند.

حتی اگر قصد خوردن یک نوشیدنی پر کالری را دارید بهتر است آن را حداقل بهراه یک میان وعده ی کوچک آن موکول کنید مثلا خوردن یک کیک خوشمزه با یک لیوان دوغ میتواند گزینه ی بهتری باشد و اینکار نیازی به اشتها ندارد و ارحت میتوانید آن را میل کنید.

پیدا کردن غذاهای سالم برای چاق شدن بصورت طبیعی

در حالی که برخی از نوشابه های گاز دار و غذاهای ناسالم ممکن است سریعتر شما را به چاقی برسانند اما به همان میزان خطرناکند و ممکن است به یکباره شما را با بیماری های قند خون بالا و یا کبد چرب مواجه کنند!

پس دور چنین خوراکی هایی را خط بکشید، یک کتاب آشپزی نوین تهیه کرده و بخوانید که چه غذاهایی در دسترس هستند تا در کمال آرامش شما را چاق تر کنند بدون اینکه خطری برایتان داشته باشند.

ک رویکرد سالم‌تر برای افزایش وزن شامل به دست آوردن مقدار متعادلی از توده عضلانی و چربی زیر پوستی است تا مقدار زیادی چربی ناسالم شکم (منبع مورد اعتماد). یک مطالعه اخیر روی حیوانات نشان می دهد که چربی شکم به طور خاص ممکن است با افزایش خطر سرطان مرتبط باشد.

درصد بالایی از چربی بدن نیز شانس ابتلا به دیابت نوع ۲ و سایر مشکلات سلامتی را افزایش می دهد، حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید.

استفاده از مکمل ها برای چاق شدن به صورت طبیعی

مکمل هایی در بازار موجودند که میتوانند شما را بصورتی غیر هورمونی چاق تر کرده و عواقب جانبی بهمراه نداشته باشند، برخی از آنها اشتها آور هستند و میتوانند میل به غذا خوردن را در مغزتان بوجود بیاورند.

قرص هایی نظیر مخمر آبجو، فت فست و فت فیس برای تپل کردن بدن و صورت گزینه های دم دستی محسوب میشوند، به شرطی که بتوانید آنها را از مکان های بسیار معتبری نظیر داروخانه های شهری یا اینترنتی تهیه فرمایید.

اکثر این داروها دارای ویتامین و پروتئین های طبیعی هستند و جالبتر آنکه از لحاظ مالی برایتان کمک کننده خواهند بود.

اینها داروهایی هستند که به میزان مناسبی میتوانند در طول روز کالری تان را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *